کسب و کار اینترنتی

استخراج ارز دیجیتال

مهر
۱۳۹۷
۲۱

CryptoTab نام مرورگری برای سیستم عامل ویندوز است که با آن می‌توانید علاوه بر گشت و گذار در اینترنت، برای دریافت بیت کوین هم اقدام کنید. این مرورگر شباهت زیادی به گوگل کروم دارد و از اکثر قابلیت‌های آن مانند اتصال حساب کاربری گوگل برخوردار شده است.

اگر می‌خواهید توسط CryptoTab به استخراج و دریافت بیت کوین بپردازید، لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

1-https://get.cryptobrowser.site/3018745

از این لینک وارد صفحه دانلود شوید و روی دکمه آبی رنگ DOWNLOAD CRYPTOTAB BROWSER کلیک کنید.

2-فایل exe دانلود شده را اجرا کنید تا مرورگر نصب شود.


3-با کلیک روی آیکون Crypto Tab وارد بخش دریافت بیت کوین شوید.


در صفحه باز شده به دو طریق برای دریافت بیت کوین دسترسی خواهید داشت. اولین روش، استخراج بوده که با توجه به قدرت پردازنده دستگاه توسط مرورگر انجام پذیر است. برای استخراج بیت کوین با CryptoTab تنها کافی است محل قرارگیری نشانگر آبی مقابل Mining را با توجه به قدرت پردازنده خود تغییر دهید.

درنظر داشته باشید که در صورت عضویت به صورت مستقل میزان کمتری بیت کوین به شما تعلق می گیرد،توصیه می کنیم حتی الامکان زیر مجموعه شوید تا حد اقل 30 درصد بیشتر ماین نمائید.

بهترین روش دریافت بیت کوین توسط CryptoTab، دعوت دوستان به این مرورگر است. شما می‌توانید با استفاده از لینک‌ اختصاصی خود، دوستان‌تان را به این مرورگر دعوت و از این طریق بیت کوین دریافت کنید. از آن جایی که این روند به صورت هرمی بوده، تعداد افرادی که دوستان عضو شده شما به این مرورگر دعوت می‌کنند، به امتیازتان برای دریافت بیت کوین کمک خواهد کرد. همچنین مقدار بیت کوین دریافتی افرادی که با دعوت شما به این مرورگر آمده‌اند هم در امتیاز شما تاثیر مثبت می‌گذارد.

برای انتقال بیت کوین دریافتی به کیف پول خود، باید از طریق گوگل، فیس بوک یا شبکه‌های اجتماعی دیگر وارد حساب کاربری خود شوید 

CryptoTab  به صورت افزونه برای گوگل کروم هم موجود بوده و از این طریق قابلیت‌ استخراج و دریافت بیت کوین را در این مرورگر به کاربر ارایه می‌کند.

مهر
۱۳۹۷
۱۹

کیف پول الکترونیکی به یک دستگاه الکترونیکی یا یک سرویس آنلاین گفته می‌شود که به شخص این امکان را می‌دهد تا تراکنش الکترونیکی انجام دهد؛ که می‌تواند شامل خرید اقلام از یک فروشگاه به صورت آنلاین با استفاده از یک کامپیوتر یا یک گوشی هوشمند باشد. حساب بانکی فرد نیز می‌تواند به کیف پول الکترونیکی متصل باشد.

یک کیف رمزنگاری شده یک کیف پول الکترونیکی است که در آن کلید خصوصی برای رمزنگاری مانند بیت کوین ذخیره می‌شود.

یک کیف پول الکترونیکی ترکیبی از نرم‌افزارو اطلاعات است.

 این نرم‌افزار امنیت را برای اطلاعات شخصی و همچنین برای معاملات واقعی تأمین می‌کند و آن‌ها را رمزنگاری می‌کند. به‌طور معمول، کیف‌های الکترونیکی در سیستم سرویس گیرنده ذخیره می‌شوند و به راحتی نگهداری می‌شوند و به‌طور کامل با اکثر وب سایت‌های تجارت الکترونیک سازگار هستند.

کیف پول دیجیتال برای مشتریان به صورت رایگان در دسترس هستند و به دست آوردن آنها بسیار آسان است. مثلاً زمانی که یک مصرف‌کننده از یک سایت تجاری که بر پایه کیف پول الکترونیکی سرور کار می‌کند، خرید می‌کند، نام و اطلاعات پرداخت و آدرس خود را در فرم خرید سایت وارد می‌کند.

کیف پول دیجیتالی چیست؟

یک کیف پول نرم‌افزاری است که کلیدهای عمومی و خصوصی مرتبط با ارز دیجیتال را در خود نگه می‌دارد. از این کلیدها برای ارسال و دریافت داده‌های دیجیتالی در بلاک چین و ردیابی مانده‌حساب ارزهای دیجیتالی استفاده می‌شود. اگر شما بخواهید بیت کوین یا هر ارز دیجیتالی دیگری را استفاده کنید حتماً به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت.

مهر
۱۳۹۷
۱۹

انواع مختلف کیف پول‌های دیجیتالی

به‌صورت برنامه‌ای روی رایانه و لپ‌تاپ‌های (دسکتاپ) شما،تلفن همراه  و یا به‌صورتآنلاین باشند.

دسکتاپ: در ایننوع، شما با دانلود کیف پول و نصب آن بر روی رایانه و لپ‌تاپ خود می‌توانید از آن استفادهنمایید. این کیف پول‌ها تنها می‌توانند از یک سیستم مشخص اجرا شوند که این سیستمهمان سیستمی است که آن را دانلود نموده است. این نوع از کیف پول‌ها دارای امنیتبالایی هستند ولی در صورت ویروسی شدن یا هک شدن کامپیوتر شما، احتمال از دست رفتنسرمایه وجود دارد.

آنلاین: این کیفپول‌ها در بستری آنلاین اجرا می‌شوند و می‌توان از آنها با هر دستگاهی و در هرجاییبه کیف پول خود دسترسی پیدا کنید. باوجوداینکه، دسترسی به این کیف پول‌ها راحت است،اما کلیدهای خصوصی شما به‌صورت آنلاین و توسط برنامه‌های شخص ثالث ذخیره می‌گردندکه از همین  رو درمقابل دزدی‌ها و حملات هکرها آسیب هستند.

موبایل: کیف پول‌هاییکه روی تلفن‌ها همراه شما اجرا می‌شوند بسیار کاربردی هستند و می‌توان در هرجایی، ازجملهمغازه‌ها، از آنها استفاده نمود. این برنامه‌ها معمولاً با حجم کمتر و کاربری ساده‌ترنسبت به نمونه‌های دسکتاپی طراحی می‌شوند چراکه فضای روی تلفن‌های همراه محدودتراست.

آیا کیف پول‌ها دیجیتالی امن هستند؟

امنیت این کیف پول‌ها دارای درجه‌بندی‌های مختلفی است.میزان امنیت آنها به نوع کیف پول مورداستفاده و ارائه‌دهنده سرویس شما بستگی دارد.یک سرور تحت وب به نسبت نمونه‌های آفلاین از امنیت کمتری برخوردار است. کیف پول‌هاآنلاین در معرض خطرات گسترده‌تری قرار دارند که به‌واسطه آنلاین بودنشان می‌توانندطعمه مناسبی برای هکرها تبدیل شوند. کیف پول‌های آفلاین، اما، توسط هکرها هک نمی‌شوندچراکه دسترسی به اینترنت برای آنها محدود است و به هیچ سازنده‌ی شخص ثالثی نیزمرتبط نیستند.

از کیف پول خود پشتیبانی بگیرید. تنها مقدار کمی از ارزهایخود را که روزانه از آنها استفاده می‌کنید به‌صورت آنلاین نگه‌دارید کنید. بیشترآنها را در محیطی با امنیت بسیار بالا و بر روی رایانه یا تلفن همراه خود نگه‌دارید.گزینه‌های تهیه نسخه‌های پشتیبان از صندوق‌های آفلاین یا کیف پول‌های کاغذی یا یواس بی ها را می‌توان به روش‌هایی ازجمله «لجرنانو» انجام داد؛ با این کار می‌توانیدکیف پول‌های خود را از نقص‌های رایانه‌ای احتمالی مصون دارید و در صورت وقوع، کیفپول خود را بازیابی کنید. اگرچه این کار مانع هکرهای سمج نخواهد شد؛ درواقع شما باانتخاب کیف پول‌های آنلاین، ریسک همیشگی هک شدن را به جان خریده‌اید.

استفاده از کیف پول‌هایی باشهرت بالا و دارا بودن قابلیتتعیین هویت دو مرحله و درخواست رمز عبور اضافی در هنگام اجرا کردن نرم‌افزار ازدیگر اقدامات برای بالا بردن امنیت هستند.

 

مهر
۱۳۹۷
۱۸

از نظر فنی بیت‌کوین نخستین پول دیجیتال غیرمتمرکز است. چرا که بدون بانک مرکزی یا مسئول مرکزی کار می‌کند. این شبکه همتا به همتا است و تراکنش‌ها، مستقیماً و بدون واسطه بین کاربران انجام می‌شود.

گره ها با استفاده از فناوری رمز نگاری(Cryptography)، این تراکنش‌ها را بازبینی کرده و در یک دفتر کل توزیع شده همگانی که به آن زنجیره بلوکی گفته می‌شود ضبط می‌کنند. بیت‌کوین را شخص یا گروهی از اشخاص ناشناس تحت نام ساتوشی ناکاموتو اختراع و در سال ۲۰۰۹ به عنوان یک نرم افزار متن باز عرضه کردند.

در چندسال گذشته ارزش بیت‌کوین در بازارهای جهانی از چند صدم دلار آمریکا به چندهزار دلار افزایش یافته‌است. شمار شرکت‌های خدماتی و تاجرانی که بیت‌کوین می‌پذیرند نیز در حال افزایش است.

مهر
۱۳۹۷
۱۸

بیتکوین کش یک نوع ارز دیجیتال با توانایی انتقال همتا به همتای اینترنتی‌ است که نا‌متمرکزکار می‌کند و هیچ گونه واسطه‌ای مانند بانک‌ها یا اشخاص ثالث در آن حضور ندارند.این تعریف از بیت کوین کش بسیار مشابه با تعاریف ده‌ها ارز دیجیتال موجود است؛ 

هاردفورک یعنی منشعب شدن شبکه بلاک چین به دو قسمت که منجر به ایجاد ارز دیجیتال جدیدمی‌شود. در بیت کوین کش اندازه هر بلاک از ۱ مگابایتبه ۸ مگابایت افزایش یافت تا تراکنش بیشتری در هربلوک جای گیرند و زود‌تر تایید شوند.

باتوجه به زمان کوتاهی که از تولد بیت کوین کش گذشته است، موفق‌ترین شاخه بیت کویناست. بیت کوین کش در حال حاضر از نظر ارزش بازار رتبه چهارم را میان ارزهایدیجیتال دارد و روزانه بین ۲۰ تا ۳۰هزار تراکنش در شبکه آن انجام می‌شود.

مهر
۱۳۹۷
۱۸

توسعه دهندگان دش ادعا می‌کنند که این نوعی پول نقد الکترونیکی غیرمتمرکز و همتا به همتا است. هدف آن‌ها این است که دش بتواند به مانند پول نقد واقعی مانند دلار، یورو و … به گردش بیافتد.

دش بر اساس کد هسته اصلی بیت کوین همراه با ویژگی های جدید (مانند حریم خصوصی و تراکنش‌های ارزان و سریع) ساخته شده است.

مانند بیت کوین دش متن باز است و از بلاک چین استفاده می‌کند. ارزهای دیجیتالی دش هم در نرم افزار یا سخت افزارهای کیف پول ذخیره می‌شوند.

مهر
۱۳۹۷
۱۸

ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) بنیان‌گذار ارز دیجیتال اتیریم (ethereum) که در نوزده سالگی در اواخر سال ۲۰۱۳ آن را معرفی نمود.

در گروه ارزشمندترین واحدهای پول دیجیتالی اتر سومین جایگاه را بعد از دش (با ارزش حدودی هزار دلار) در اختیار دارد و ارزش کل بازار آن نیز بعد از بیتکوین در جایگاه دوم جهانی قرار دارد. تکنولوژی مورد استفاده توسط این ارز مجازی بلاکچین اتریوم نام دارد که نخستین بار در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط ویتالیک بوترین برنامه نویس ۱۹ ساله بیتکوین (در آن زمان) تعریف شد.

در این شبکه تراکنش های کدگذاری شده درون نوعی دفتر مرکزی غیرمتمرکز به نام بلاکچین ذخیره سازی می شوند و تمامی افراد نیز میتوانند روی شبکه آنها را مشاهده نمایند.

مهر
۱۳۹۷
۱۸

لایت کوین توسط چارلی لی کارمند سابق گوگل از طریق یک کلاینت منبع باز درGithub در ۷ اکتبر ۲۰۱۱ ایجاد شد. این انشعاب از کلاینت Bitcoin-Qt تفاوتش با بیتکوین در درجه اول داشتن کاهش زمان ساخت زنجیره قالب و افزایش حداکثر تعداد سکه ها و الگوریتم هش کردن بود.

در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ در مجموع ارزش لایت کوین رشد عظیمی تجربه کرد که شامل ۱۰۰ درصد جهش در عرض ۲۴ ساعت می شود.

از بیت کوین الهام گرفته شده و از لحاظ فنی تقریباً شبیه به بیت کوین(BTC), است. ایجاد و انتقال لایت کوین بر اساس یک پروتکل منبع باز است و توسط هیچ قدرت مرکزی مدیریت نمی‌شود.

مهر
۱۳۹۷
۱۸

 

اولین بار در سال ۲۰۰۵،کلمه دوج در یک سریال تلویزیونی در یک اشتباه کلامی مطرح شد و پس از آن کلمه “doge” به معروف ترین میماینترنتی برایکلمه سگ بدل شد. لوگوی این ارز هم برگرفته از سگ شیبا اینو است. چهار سال پس از بلاک اول بیتکوین،برنامه نویسی به نام بیلی مارکوس،‌ ارزدیجتال خودش را در سال ۲۰۱۳برنامه‌نویسی کرد. با کمک جکسون پالمر، مدیر محصول و تحلیلگر داده در شرکت ادوبی،دوج کوین به جهان معرفی شد.

خالق دوج کوین بدون در نظر گرفتن پذیرش آن توسط مردم ،با استفاده از لوگو ای برگرفته از عکس «سگ شیبا اینو» قصد ایجاد یک میم اینترنتی محبوبو یک سیستم پرداخت آنلاین دوستانه را داشت.


مهر
۱۳۹۷
۱۸

ریپل Rippleنام یک پول دیجیتال (XRP) و یکشبکهٔ پرداخت آزاد است که این پول در آن معامله می‌شود. این شبکه در واقع یک سیستمپرداخت توزیع شده و متن باز است.

در وب‌سایت ریپل آمده‌است که هدف ریپل این است که مردم بتوانند از«باغ‌های محصور» شبکه‌های مالی خلاصی پیدا کنند. باغ‌های محصور همان کارت‌هایاعتباری، بانک‌ها، پرداخت‌های اینترنتی و سایر ابزارهای مالی هستند که دسترسی‌هارا محدود می‌کنند

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب