کسب و کار اینترنتی

استخراج ارز دیجیتال

انواع مختلف کیف پول‌های دیجیتالی

به‌صورت برنامه‌ای روی رایانه و لپ‌تاپ‌های (دسکتاپ) شما،تلفن همراه  و یا به‌صورتآنلاین باشند.

دسکتاپ: در ایننوع، شما با دانلود کیف پول و نصب آن بر روی رایانه و لپ‌تاپ خود می‌توانید از آن استفادهنمایید. این کیف پول‌ها تنها می‌توانند از یک سیستم مشخص اجرا شوند که این سیستمهمان سیستمی است که آن را دانلود نموده است. این نوع از کیف پول‌ها دارای امنیتبالایی هستند ولی در صورت ویروسی شدن یا هک شدن کامپیوتر شما، احتمال از دست رفتنسرمایه وجود دارد.

آنلاین: این کیفپول‌ها در بستری آنلاین اجرا می‌شوند و می‌توان از آنها با هر دستگاهی و در هرجاییبه کیف پول خود دسترسی پیدا کنید. باوجوداینکه، دسترسی به این کیف پول‌ها راحت است،اما کلیدهای خصوصی شما به‌صورت آنلاین و توسط برنامه‌های شخص ثالث ذخیره می‌گردندکه از همین  رو درمقابل دزدی‌ها و حملات هکرها آسیب هستند.

موبایل: کیف پول‌هاییکه روی تلفن‌ها همراه شما اجرا می‌شوند بسیار کاربردی هستند و می‌توان در هرجایی، ازجملهمغازه‌ها، از آنها استفاده نمود. این برنامه‌ها معمولاً با حجم کمتر و کاربری ساده‌ترنسبت به نمونه‌های دسکتاپی طراحی می‌شوند چراکه فضای روی تلفن‌های همراه محدودتراست.

آیا کیف پول‌ها دیجیتالی امن هستند؟

امنیت این کیف پول‌ها دارای درجه‌بندی‌های مختلفی است.میزان امنیت آنها به نوع کیف پول مورداستفاده و ارائه‌دهنده سرویس شما بستگی دارد.یک سرور تحت وب به نسبت نمونه‌های آفلاین از امنیت کمتری برخوردار است. کیف پول‌هاآنلاین در معرض خطرات گسترده‌تری قرار دارند که به‌واسطه آنلاین بودنشان می‌توانندطعمه مناسبی برای هکرها تبدیل شوند. کیف پول‌های آفلاین، اما، توسط هکرها هک نمی‌شوندچراکه دسترسی به اینترنت برای آنها محدود است و به هیچ سازنده‌ی شخص ثالثی نیزمرتبط نیستند.

از کیف پول خود پشتیبانی بگیرید. تنها مقدار کمی از ارزهایخود را که روزانه از آنها استفاده می‌کنید به‌صورت آنلاین نگه‌دارید کنید. بیشترآنها را در محیطی با امنیت بسیار بالا و بر روی رایانه یا تلفن همراه خود نگه‌دارید.گزینه‌های تهیه نسخه‌های پشتیبان از صندوق‌های آفلاین یا کیف پول‌های کاغذی یا یواس بی ها را می‌توان به روش‌هایی ازجمله «لجرنانو» انجام داد؛ با این کار می‌توانیدکیف پول‌های خود را از نقص‌های رایانه‌ای احتمالی مصون دارید و در صورت وقوع، کیفپول خود را بازیابی کنید. اگرچه این کار مانع هکرهای سمج نخواهد شد؛ درواقع شما باانتخاب کیف پول‌های آنلاین، ریسک همیشگی هک شدن را به جان خریده‌اید.

استفاده از کیف پول‌هایی باشهرت بالا و دارا بودن قابلیتتعیین هویت دو مرحله و درخواست رمز عبور اضافی در هنگام اجرا کردن نرم‌افزار ازدیگر اقدامات برای بالا بردن امنیت هستند.

 


جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب